CENY PRZELOTÓW DO TAJLANDII


Sam szukałem i kupowałem lot do Tajlandii przynajmniej kilkadziesiąt razy, dlatego chcę się podzielić z wami moimi spostrzeżeniami.
Dla szukających biletów na własna rękę mam klasyfikację odnośnie podejścia do znalezionych cen lotów.
Odniosę się do przykładowych cen na trasie Warszawa - Bangkok (Wyloty z innych lotnisk w Polsce i lądowania na innych lotniskach w Tajlandii są średnio 10-20% droższe, natomiast okazję się zdarzają regularnie).


💲 <1600 - SUPER CENA - zdarza nie aż tak rzadko. Jeśli znajdziesz taką to nie ma co się zastanawiać. Ceny te wymagają naszej elastyczności co do terminów.

💲 1600 - 1900 - BARDZO DOBRA - regularnie pojawiające się ceny, ale na wybrane terminy. Jak znajduję cenę w tym zakresie to zazwyczaj nie szukam już za wiele i kupuję. Zazwyczaj dostępne 2-3 opcje dat. Znacznie większy wybór w tym zakresie przy wylocie z Niemiec.

💲 1900 - 2300 - DOBRA CENA - jeżeli nie chcesz poświęcać nadmiaru czasu na poszukiwania to z lekkim sercem można kupować w tym zakresie cenowym. Duża elastyczność dat.

💲 2300 - 2700 - ELASTYCZNY WYBÓR - cena w tym zakresie pozwala na dużą elastyczność miejsc wylotu i lądowania (innych niż Bangkok) oraz dat. Często w tym zakresie można znaleźć loty nawet na miesiąc przed wylotem.

💲 > 2700 - DUŻA ELASTYCZNOŚĆ - Duża elastyczność wyboru lotnisk i terminów wylotu. Bilet w cenach trochę powyżej 2700 można zazwyczaj kupić nawet na tydzień przed wylotem natomiast na popularnych trasach zawsze istnieje ryzyko, że bilety będą powyżej 3200.

*wszystkie ceny w PLN-y


Nawet gdy planujemy wyjazd do innego kraju Azji Południowo Wschodniej warto sprawdzać ceny lotów do Tajlandii.  Często niskie kwoty za dolot do Bangkoku połączone z dodatkowym lotem do konkretnej destynacji są tańsze od lotu bezpośredniego. Ten sam ruch też bardzo dobrze się sprawdza przy szukaniu lotów do Australii.  Oczywiście wiąże się to z większą liczbą przesiadek, ale daje możliwość rozszerzenia podróży o wizytę w Bangkoku.


Pozdrawiam

Piotr Kądziela

Mantra.Travel

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.