GDZIE SZUKAĆ LOTÓW DO TAJLANDII I INNYCH MIEJSC W AZJI?


Cześć Podróżnicy,


Dzisiaj kilka zdań o tym, gdzie można szukać lotów lotniczych zarówno pomiędzy Polską => Tajlandią oraz pomiędzy miejscami wewnątrz Tajlandii. Oczywiście te porady można aplikować zarówno dla innych destynacji z Polski jak i lotów z Tajlandii do sąsiadujących państw.

Żeby znaleźć nasz upragniony lot możemy kierować się kilkoma strategiami m.in.:
- Szukać bezpośrednio u linii lotniczych (wymaga dużo czasu i cierpliwości),
- Użyć Multiwyszukiwarki (najpraktyczniejsze, ale czasem wymaga chwili czasu i cierpliwości),
- Przeszukać oferty OTA [online travel agency] (najłatwiejsze rozwiązanie, bardzo dobre ceny natomiast mała elastyczność dat),
- Obserwować fora tanich lotów i pytać na forach (można znaleźć świetne loty, ale wymaga to regularnego pilnowania postów, ponieważ jak coś się pojawia to bardzo szybko się sprzedaje, do tego mała elastyczność dat).

Z mojego prywatnego doświadczenia najlepiej sprawdzają się multiwyszukiwarki i OTA dlatego poniżej wrzucam wam kilka stronek których zawsze używam by znaleźć swój upragniony lot.
Poniższa lista może wydawać się przydługa natomiast jest zaledwie kroplą w morzu tego co jest w intrenecie. Pierwsze kroki mogą wydawać się skomplikowane, natomiast sami zobaczycie, że nie jest to takie ciężkie. Powodzenia :)


Multiwyszukiwarki:

1. ITA SOFTWARE MATRIX
matrix.itasoftware.com - najbardziej rozbudowana wyszukiwarka na świecie natomiast nie ma w niej opcji zakupu biletu. Zazwyczaj pomaga znaleźć tanie połączenie.


2. GOOGLE FLIGHTS
www.google.com/flights… - Bazuje na ITA SOFTWARE MATRIX przyjemne wyszukiwanie natomiast posiada ograniczone możliwości, jeżeli chodzi o przeszukiwanie połączeń lotniczych do wiele miejsc podróży.


3. SKY SCANNER
www.skyscanner.pl - Moja ulubiona wyszukiwarka do szybkiego przeszukiwania wielu połączeń. Możesz zaznaczyć cały kraj i miesiąc, aby sprawdziła wszystkie (dostępne w bazie wyszukiwarki) możliwe połączenia do wszystkich możliwych lotnisk w danym regionie i okresie czasu. Umożliwia przekierowanie do OTA bądź do linii lotniczej by zakupić bilet.


4. KAYAK
www.kayak.pl - powala znaleźć bardzo tanie loty natomiast wymaga to dużej cierpliwości i nakładu czasu … czasami nieadekwatnego do oszczędności ;)


OTA:

1. FLIPO www.flipo.pl/pl/tanie-loty
2. GOTOGATE https://www.gotogate.co.uk/
3. EXPEDIA https://www.expedia.ie/p/flight-deals…
4. FLY SIESTA https://www.flysiesta.pl/oferty
5. BLUES SKY https://www.bluesky.pl/tanie-loty/-1/-1/-1/Polska/
6. AERO.PL http://www.aero.pl/


JAK LATAĆ PO I WOKÓŁ TAJLANDII?
W tym możecie na tajskim rynku lotniczym jest naprawdę ciekawa konkurencja, jeżeli chodzi o loty wewnątrz krajowe i regionalne można dostać loty które potrafią być tańsze od innych opcji transportowych (tj. pociąg czy autobus).


Poniżej znajdziecie link do multiwyszukiwarki, która dobrze sprawdza się do wyszukiwania lotów po Tajlandii oraz linki do najpopularniejszych linii lotniczych w regionie.

1. JET RADAR (multiwyszukiwarka) https://www.jetradar.com/flights/
2. AIR ASIA https://www.airasia.com/booking/home/en/gb
3. NOK AIR https://www.nokair.com/ 
4. THAI LION AIR https://www.lionairthai.com/en/ 
5. THAI SMILE https://www.thaismileair.com/en 
6. SCOOT https://www.thaismileair.com/en


Mam nadzieje, że informacje okażą wam przydatne i zaoszczędzą trochę pieniędzy.


Pozdrawiam

Piotr Kądziela

Mantra.Travel

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.