PODZIAŁ LINII LOTNICZYCH POD KĄTEM JAKOŚCI LOTU DO TAJLANDII 🇵🇱✈🇹🇭


Skąd wylecieć do Tajlandii i gdzie lądować w Tajlandii? Te artykuły są już w drodze a dzisiaj o mojej klasyfikacji linii lotniczych do Tajlandii.

Wybór lotniska wylotu i lądowania może mieć znaczenie ze względu na czas i koszt oraz ze względu na możliwości kontynuowania podróży w ‘Kraju Uśmiechu’. Chcąc dalej rozwijać ten temat powinienem wpierw opisać jeszcze jeden czynnik jakim jest komfort przelotu. Ja go klasyfikuję bardzo prosto, Budget, Middle i Cała Reszta. Zakładam, że większość osób wybierze bilet w klasie ekonomicznej i do takiej klasy odnoszę ten podział.


🐘 LINIE BUDGET 💲

Scoot, TUI, Norwegian, Dubai Air, Ukraine Airlines (UIA) - tutaj standard przelotu potrafi być niższy, przejawia się to w różnych formach np. mniej miejsca w nogach, ograniczenia bagażowe, brak darmowego alkoholu, brak monitorów w siedzeniach czy brak posiłków. Oczywiście może się okazać, że lot będzie w normalnym standardzie (jak cała reszta linii) albo tylko któryś powyższych atrybutów będzie w niższym standardzie. Część z tych rzeczy można doczytać przed zakupem biletu np. bagaż czy posiłek. Z całymi tymi cięciami wiąże się jeden dobry plus, czyli cena biletu, która potrafi zejść naprawdę nisko.


🐘 LINIE MIDDLE 💲💲

Eurowings, Air China itp. - Loty podobne do ‘Całej Reszty’ tylko czasem posiadają drobne cięcia jak np. brak darmowego alkoholu czy średnie jedzenie. Posiadają bardzo dobre ceny i natomiast zdarzają im się kilkunastogodzinne oczekiwania na lot przesiadkowy.   


🐘 CAŁA RESZTA 💲💲💲 🍽🥗🍲🏆 

Lufthansa, British Airways, Qatar Airways, Emirates, Aeroflot i sporo innych linii. Jedne lepsze, drugie trochę gorsze, w jednych lepiej zjecie a w innych dostaniecie kapcie na pokładzie, w jednych macie 100 filmów do wyboru a w innych dodatkowo obejrzycie powtórkę finału Ligi Mistrzów. Bilety rzadko osiągają poziom cenowy najtańszych lotów w klasie ‘Budżet’ albo ‘Middle’, ale regularnie da się wyrwać je w naprawdę zadowalającej cenie (1700-1900 PLN).


Pozdrawiam

Mantra.Travel

Piotr Kądziela

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.